Jak upiec chlebek bananowy?
3
1 godz.
20 porcji
Łatwe
Ciasta i desery

Jak upiec chlebek bananowy?

Chlebek bananowy jest w rzeczywistości… ciastem bananowym! Pysznym, idealnym do spożycia jako drugie śniadanie w pracy, prostym i szybkim w przygotowaniu. Zrób chlebek bananowy według naszego przepisu i zachwyć swoich bliskich niezwykle lekkim i pożywnym ciastem.

Lista składników 8

Przygotowanie

Podobał Ci się ten przepis?

Warto wiedzieć

Chlebek bananowy gości na polskich stołach od niedawna. Przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest jednym z najpopularniejszych słodkich chlebków na rynku. Warto zaznaczyć, że nie ma nic wspólnego z tradycyjnym, białym chlebem – jest bardziej wilgotny, słodki w smaku, często dodaje się do niego takie przyprawy jak m.in. cynamon czy wanilia.

Pieczenie chlebka bananowego nie jest niczym skomplikowanym. Banany, które stanowią podstawę do jego przygotowania są dostępne przez cały rok, w każdym markecie. W naszym przepisie zamiast drożdży używana jest soda oczyszczona, co sprawia, że proces przygotowania jest jeszcze łatwiejszy. Upieczony chlebek można bez problemu zamrozić i wyjąć w nagłej sytuacji, np. przed wizytą gości.

Sprawdź również:

Przepis na blok czekoladowy

Przepis na muffinki czekoladowe

Przepis na polewę czekoladową

Komentarze