Ale pysznie. Ale chrupiąco. Ale czekoladowo! 30 minut pracy, a resztę robi za Ciebie piekarnik. Granolę czekoladową poleca się na śniadanie – w domu lub pracy. Jeśli chcesz, możesz podzielić się nią z innymi miłośnikami czekolady lub podeślij im ten przepis i poradź, co mają robić.
Jak podawać granolę czekoladową? Przeczytaj poniższe propozycje i podaj granolę w oryginalny sposób.
Czekoladowo i owocowo mi
Przesyp granolę do miseczki i dodaj kawałki gorzkiej czekolady oraz świeże jagody, wiśnie (bez pestek), kawałki pokrojonego w kostkę mango lub agrestu. Delikatnie przemieszaj całość. Uważaj, by nie uszkodzić owoców. Możesz użyć drewnianej łyżki. Na wierzchu ułóż zabawny wzór z  bardziej miękkich owoców. Tutaj świetnie nadadzą się truskawki, maliny, banany czy ananas. Twoja granola jest gotowa do podania. Owoce sprawią, że każdy kęs będzie soczyście słodki, a kawałki czekolady będą przyjemnie chrupać. I tylko spróbuj się nie uśmiechnąć.
Taka granola to mus
Czekoladowe szaleństwo. Tak, nie da się ukryć. Z czekolad, które pozostały Ci po przygotowaniu granoli, możesz zrobić wyjątkowy mus czekoladowy. Przed Tobą pomysł na trzywarstwowy deser z granoli, jogurtu i musu czekoladowego.
Czego będę potrzebować do przygotowania deseru?
Przygotuj 500 g jogurtu, granolę i mus z czekolady. Rozkładaj równomiernie warstwami każdy z trzech składników w słoiczkach lub wysokich szklankach. Możesz przygotować trzy lub więcej warstw. Postaraj się, by ostatnią warstwą była granola, ponieważ dzieło wieńczy polewa czekoladowa. Przepis na nią jest wyjątkowo szybki i prosty, dzięki czemu nie musisz dodatkowo czekać na degustację deseru.
Zatem, gdy ułożysz już ostatnią warstwę, czas na polanie jej wyjątkową wedlowską czekoladą. Takie zwieńczenie deseru to prawdziwy szczyt słodkiego granolowego szaleństwa. Do każdego z przepisów możesz użyć tych samych składników. Dzięki temu nic się nie zmarnuje.
Komentarze